The weekend 28th – 30th May saw City of Sheffield Swim Squad host their annual No Frills Meet at Ponds Forge.  It was an awesome weekend of swimming for our swimmers and we would have won Top Club if it hadn’t been our own meet! There were record amounts of medals won, 17 Gold, 31 Silver and 19 Bronze.  Amongst them were plenty of PBs and National Qualifying times.  Well done Molly Grayson for winning 4 Gold and 3 Silver.  Congratulations to all who took part, these are fantastic results!

GOLD
Joe Faulkner (15) 1500m Freestyle
Mollie Wood (12) 1500m & 200m Freestyle
Molly Grayson (13) 1500m, 200m, 100m & 400m Freestyle
Ellie Faulkner (17) 1500m Freestyle
Matthew Johnson (15) 200m IM & 800m Freestyle
Gabrielle Hignett (15) 400m IM
Lucia Wood-Bonnelli (110 100m Fly
Matthew Smith (11) 200m Breast
Rebecca Turner (17) 100m Freestyle
Luke Smith (13) 200m Freestyle
Braxston Timm (18) 200m Freestyle
Aynsley Heseltine (18) 400m Freestyle

SILVER
Adam Peel (14) 1500m Freestyle
Ricky Speed (17) 1500m Freestyle
Antonia Heseltine (12) 1500m Freestyle
Sam Budd (11) 800m Freestyle & 200m Back
Luke Smith (13) 800m & 400m Freestyle
Molly Grayson (13) 400m & 200m IM & 200m Back
Braxston Timm (18) 200m Fly & 100m Freestyle
Amy Treslove (11) 100m Fly
Leah Moss (12) 100m Fly
Alex Lenthall (13) 100m & 200m Freestyle
Ellie Faulkner (17) 200m Freestyle
Tom Sunter (17) 400m, 800m & 200m Freestyle
Megan Hudson (13) 100m & 200m Breast
Emily Longstone (11) 200m & 100m Back & 400m Freestyle
Gabrielle Hignett (15) 800m Freestyle
Lucia Wood-Bonnelli (11) 200m Fly
Matthew Johnson (15) 200m Freestyle
Matthew Smith (11) 100m Breast
Cian Senior (12) 100m Breast

BRONZE
Ellie Pollard (13) 1500m Freestyle
Alex Haines (12) 800m Freestyle
Freya Mitchell (13) 800m Freestyle
Amy Treslove (11) 400m IM
Tegan Turner-Clarke (14) 200m Freestyle
Rebecca Turner (17) 200m Freestyle
Joe Faulkner (15) 400m Freestyle
Ricky Speed (17) 400m Freestyle
Cian Senior (12) 200m Breast
Matthew Johnson (15) 200m Breast & 100m Fly
Jess Taylor (16) 200m Back & 400m freestyle
Sam Budd (11) 200m Back & 400m IM
Mollie Wood (12) 400m Freestyle
Gabrielle Hignett (15) 400m Freestyle
Molly Grayson (13) 100m Back
Laura Huggon (19) 100m Back